HAKKIMIZDA

Meet your newest miracle!! Sena Nur Cakov arrived into this world on Sunday, 9/30/2018 at 2:19pm

Anasayfa / Hakkımızda / Sizden Gelenler
Dearest Prof. Dr. Semra Hanim, Meet your newest miracle!! Sena Nur Cakov arrived into this world on Sunday, 9/30/2018 at 2:19pm, weighing 6lb 3oz, healthy and just perfect!!!!

Dearest Prof. Dr. Semra Hanim,

Meet your newest miracle!! Sena Nur Cakov arrived into this world on Sunday, 9/30/2018 at 2:19pm, weighing 6lb 3oz, healthy and just perfect!!!!  My water broke on Saturday. We went to the hospital and 23 hours later and only 20 minutes of pushing she came into the world. She’s just the sweetest baby. 

There wasn’t a moment during labor that I and Chris didn’t think of you. Thank YOU for making this a possibility for me and my family. I know I said this before, but I will be eternally grateful to you for all that you did so I could one day be a mom and hold my child. It’s the greatest gift, behind anything I had even imagined.

I will tell her all about you and bring her to you this summer. Your miracle baby is just extraordinary!!

 

Çok sevgili Prof. Dr. Semra Hanım,

En yeni mucizeniz ile tanışın.  Sena Nur Cakov bugün, 30 eylül 2018 Pazar günü, saat 14:19’da 2800 gram sağlıklı ve kusursuz bir şekilde  dünyaya geldi!!! Cumartesi günü suyum geldi. Hastaneye gittik ve 23 saat sonra ve sadece 20 dakikalık ıkınma sonrası bebeğimiz dünyaya geldi. Dünyanın en tatlı bebeği o!!!

Doğum sırasında ben ve Chris’in sizi düşünmediği tek bir an olmadı.. Bunu ben ve ailem için olası kıldığınız için SİZE çok teşekkür ederim.  Biliyorum daha önce söyledim ama bugün anne olmamı ve çocuğumu kucağıma alabilmemi sağlamak adına tüm yaptıklarınız için size sonsuza kadar minnettar kalacağım.  Tüm hayallerimin ötesinde dünyanın en güzel hediyesi o!!

Ona sizinle ilgili herşeyi anlatacağım ve bu yaz onu size getireceğim. Mucize bebeğiniz tam anlamıyla olağanüstü!!!

 Şükran ve sevgilerimle,

PelinFeyza Hemsire! Meet Sena Nur Cakov. She arrived on Sunday, 9/30/2018 at 2:19pm ET in Miami weighing 6lb 3oz. She is so sweet and beautiful. I shared the news with Prof. Dr. Semra Hanim and I wanted to share it with you as well. Thank you for all of your help.

I still can’t believe our baby is here and I get to hold her in my arms. I’m so grateful to Prof. Dr. Semra Hanim, you and the team at Memorial Hospital. You took such good care of us when we were there and because of all of you, I got to become a mother. Thank YOU!

 

Feyza Hemşire! Sena  Nur Cakov ile tanışın. 30.09.2018 Pazar günü saat 02:19'da 2800 gr. ağırlığında Miami'de dünyaya geldi. O çok şirin ve çok güzel. Bu güzel haberi Prof. Dr. Semra Kahraman ile paylaştım ve sizinle de paylaşmak istedim. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.
Hala bebeğimizin burada olduğuna ve onu kollarımda tuttuğuma inanamıyorum . Prof. Dr. Semra Kahraman , siz ve Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'ndeki ekibe çok minnetarım. Tedavi sürecinde bize cok iyi baktınız ve hepiniz sayesinde anne olabildim. Teşekkür ederim!
SAYFA BAŞINA DÖN