HAKKIMIZDA

BULGAR HASTALAR BEBEK SEVİNCİNİ MEMORIAL’DA YAŞIYOR

Anasayfa / Hakkımızda / Sizden Gelenler
Dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul eden Memorial, yurt dışından her yıl binlerce hastaya kaliteli sağlık hizmeti sunuyor. Özellikle Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi gören Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne başvuran hastaların önemli bir kısmını, Bulgarlar oluşturuyor...

BULGAR HASTALAR BEBEK SEVİNCİNİ MEMORIAL’DA YAŞIYOR

Dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul eden Memorial, yurt dışından her yıl binlerce hastaya kaliteli sağlık hizmeti sunuyor. Özellikle Avrupa ülkelerinden yoğun ilgi gören Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne başvuran hastaların önemli bir kısmını, Bulgarlar oluşturuyor.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde ayda 300 kısırlık tedavisi gerçekleştiriliyor ve bu sayının %13’ünü yabancı hastalar oluşturuyor. 2011 yılı verilerine göre Türkiye’ye tüp bebek tedavisi için gelen ve ülkelerinde tekrarlayan uygulamalara rağmen gebe kalamamış olguların yarısı ilk denemede gebe kaldı.

Denitsa ve Pavel Aleksandrov

 

Tüp bebek tedavisinde kullanılan yeni teknikler ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, bu yoğun ilginin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Bulgaristan’da, tüp bebek konusunda dünya standartlarının altında hizmet verilmesi, elde edilen gebelik oranlarının beklentileri karşılayamaması, hastalara uygulanacak tedavi öncesinde çiftleri yoran zorlu süreçler ve tedavi planlaması için ileri tarihlere randevu verilmesi ile bekleme listelerinin uzaması Bulgar vatandaşların tüp bebek için Türkiye’yi tercih etmesini sağlıyor.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne çocuk sahibi olmak için gelen Bulgar hastalardan biri de, Denitsa ve Pavel Aleksandrov çifti. 11 yıllık evli olan çift, 4 yıldır çocuk sahibi olabilmek için çabalıyor. Bulgaristan’da gerçekleşen başarısız bir denemenin ardından vakit kaybetmeden internetteki forum sitelerinde araştırma yapan çift, Memorial Şişli Hastanesi’ne ulaştı. Çift buradaki ilk denemede anne baba olacakları müjdesini aldı.

Mutlu sona çok yakınız!

Ülkelerindeki başarısız tedavi süreçlerinin kendilerini çok yıprattığını dile getiren Aleksandrov çifti, yaşadıkları mutluluğu şöyle anlattı: “İnternetten Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ve Prof. Dr. Semra Kahraman adına ulaştık. Forum sitelerinde bulundukları ülkelerde 6 veya daha fazla deneme yapıp başarısız olan birçok çiftle iletişime geçtik. Bu çiftlerin tamamı Memorial Hastanesi’nde yaptıkları denemede başarıya ulaşmışlardı. Memorial ile iletişime geçtiğimizde; Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman, Op. Dr. Müstecep Kavrut ve hasta ilişkilerinden sorumlu Kübra Burnaz bizimle özel olarak ilgilendi. Çocuk sahibi olmamamız için bir sebep bulunmadığını, ilk denemede başarılı sonuç alma şansımızın çok yüksek olduğunu söyleyerek bizi heyecanlandırdı. Nitekim ilk denemede sonuç aldık. Türkiye’de bir yabancı olarak birçok zorluk yaşadık. Ancak Memorial tüm bu zorlukları en aza indirdi. Otel rezervasyonumuzdan kültür gezilerimize kadar her konuda bize destek oldular. Memorial Sağlık Grubu, profesyonel kadrosu, modern ekipmanları, organizasyon yapısı ve tükenmeyen bir başarı arzusu ile tüm hastalarına en iyi şekilde hizmet veriyor.”

SAYFA BAŞINA DÖN