HAKKIMIZDA

Avusturyalı Çift 7. DENEMELERİNDE MUTLULUĞA KAVUŞTULAR

Anasayfa / Hakkımızda / Sizden Gelenler
Adriana ve Dejan Stojimirovic çifti 7. tüp bebek tedavisi ile kavuştukları sevimli Victoria ile artık çok mutlu.

Avusturyalı Çift 7. DENEMELERİNDE MUTLULUĞA KAVUŞTULAR

Adriana ve Dejan Stojimirovic çifti 7. tüp bebek tedavisi ile kavuştukları sevimli Victoria ile artık çok mutlu. Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nden Op. Dr. Hale Karagözoğlu Stojimirovic çiftiyle ilgili olarak "Avusturyalı çift merkezimizin başanlannı duyarak tedavi için İstanbul'a ilk kez geldiklerinde oldukça umutsuzdu" diyor ve ekliyor " 12 yıldır evli olan çiftin infertilite nedeni erkekte 'azospermi' olmasıydı, yani menide sperm yoktu."

Adriana ve Dejan Stojimirovic çifti

 

ADRIAN'A MİKRO-TESE AMELİYATI

"Adriana'nın yaşı ve yumurtalık rezervine uygun olarak seçtiğimiz tedavi protokolünü uyguladıktan sonra, Dejan'a ürolog Doç. Dr. Semih Özkan tarafından mikro-TESE ameliyatı yapıldı. Bu işlemde erkek yumurtalıkları açılarak mikroskop altında sperm aranmaktadır. Mikro-TESE tekniğinde mikroskop kullanılarak dokular büyütüldüğü için sperm bulma şansı artmakta, bu yöntemde daha az doku alınması ise hasan en aza indirmektedir. Elde edilen spennler ile yumurtalara mikroenjeksiyon işlemi uygulandıktan sonra, embriyo gelişimi laboratuvarda her gün takip edildi, 5. güne yani blastosist aşamasına kadar gelişebilen tüm embriyolara Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) yapıldı. Bu embriyoların trofektoderm adı verilen dış kütlesinden alınan hücreler FISH yöntemi ile genetik olarak incelendi ve normal olduğu saptanan üç embriyo transfer edildi.

Embriyo transferi yapıldıktan sonra Avusturya'ya dönen aile gebelik haberini büyük bir mutlulukla bana bildirdiğinde, hepimiz çok sevindik. Tüm işlemleri süresince aileye destek olan hasta ilişkileri uzmanımız Kübra Burnaz ile iletişimlerini doğum sonrasında da sürdüren çift, merkezimize 9 aylık güzel bebekleri ile birlikte teşekkür ziyaretine geldi. Victoria'ya kardeş isteyen aile için, merkezimizde dondurduğumuz diğer embriyolarını birkaç ay sonra çözerek yeni bir gebelik planlıyoruz."

 

Dr. Hale Karagözoğlu:

"Daha önce Avusturya'da yapılan tüp bebek denemelerinden birinde TESE ameliyatında sperm bulunamamış, diğer bir uygulamada ise bulunan az sayıdaki sperm ile yumurtalar döllenmemişti. Tekrarlayan tüp bebek başansızlığına ilişkin tüm sorunları ortaya koyabilmek için çifte ayrıntılı muayene ve incelemeler yaptıktan sonra yeni birtedavi planladık."

SAYFA BAŞINA DÖN