HAKKIMIZDA

39 yaşındayım, muayene ve test sonuçlarıma göre hormon değerlerimin...

Anasayfa / Hakkımızda / Sizden Gelenler
Biz Prof. Dr. Semra Kahraman ve ekibinin başarılarını duyarak Memorial Hastanesi’ne gelmeyi seçtik.

Hülya Zeytçioğlu: 39 yaşındayım, muayene ve test sonuçlarıma göre hormon değerlerimin, yumurta rezervlerimin doğal yolla hamile kalmaya elverişli olmadığı görünüyordu. Daha önce gittiğimiz kliniklerde Tüp Bebek ile şansımın çok az olduğu, ancak Yunanistan ya da Kıbrıs’ta yumurta nakli yapılarak hamile kalabileceğim yönünde bilgiler vermişlerdi. Biz Prof. Dr. Semra Kahraman ve ekibinin başarılarını duyarak Memorial Hastanesi’ne gelmeyi seçtik.

Temmuz ayında tedaviye başladık. İlk olarak aşılama işlemi yapıldı. Aşılama ne yazık ki olumlu sonuç vermedi. Bundan sonraki tedavi şeklinin Tüp Bebek olmasına karar verildi. Tedaviye başladıktan sonra sebebi ne olduğu anlaşılmayan çok yüksek ateş ile hastanenizde yattım. Semra Hocamız, tüp bebek tedavisi için kullanılan ilaçlardan olabileceğini belirtti ama ateşin sebebi yapılan tüm detaylı testlere rağmen tam olarak anlaşılamadı. Yumurta toplama işlemi yapılmadan 1 hafta öncesine kadar hastanenizde yattım. O süreçte Tüp Bebek tedavisi içinde olduğum için de pek ilaç kullanamadım ama yinede tedaviyi kesmek istemedim. Doktorlarım tüp bebek tedavisini kesebileceğimizi, benim hastalığım geçtikten sonra tekrar devam edebileceğimizi söylemelerine rağmen ben bırakmak istemedim.

10 Aralık’ta test yapıldığında hamile olduğum çıktı. Çifte bayram yaşadık. Tatil olmasına rağmen Semra Hoca bizi arayıp tebrik etti. Tedavi sürecinde bizi hiç yalnız bırakmayan Dr. Nur Hanım’ı arayıp durumu söyledim. Çok sevindi ve bizi tebrik etti. Doktorlar, hemşireler, hastane personeli hep aradılar. Tatil olması araya mesafeler sokmadı. Başta Semra Hoca olmak üzere, Dr. Nur Hanım, Dr. Müstecep Bey, Dr Güvenç Bey’e, tüm hemşirelere ve hastane personeline bizi hiç yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.

Olcay Zeytçioğlu: Biz geç evlendik. 7 aydır evliyiz ancak yaşımız ileri olduğu için tüp bebek tedavisine erken başladık. Tanıdığımız doktorlar ve arkadaş çevremiz bize Semra Hoca’yı önerdiler ve biz de buraya geldik. Doğru yaklaşım ve tedavi şekilleriyle, Memorial’ın medikal ekibinin doğru teşhisleriyle benim eşim şu anda hamile kaldı. Bu bizim için çok büyük bir sevinç.

Çok sıkıntılar çektik. Birinci aşılamanın sonucu negatif olduktan sonra Semra Hoca’ya şu cümleyi sarf ettim “Biz size inanıyoruz ve güveniyoruz. % 1 şansımız olsa bile biz bunu denemek istiyoruz” Ve netice olumlu oldu. Zorlu bir süreç bizi bekliyor. Ne zaman çocuğumuzu kucağımız alırız, o zaman herhalde başardık diyebiliriz.

SAYFA BAŞINA DÖN