HAKKIMIZDA

Merkezimiz Hakkında

Anasayfa / Merkezimiz Hakkında

Prof. Dr. Semra Kahraman başkanlığında ve 70 kişilik deneyimli bir ekiple dünya standartlarında bir teknolojiyle kurulmuş olan Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi; Türkiye’de birçok ilke imza atarak ülkemiz yanı sıra Avrupa ve Dünyanın sayılı Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Prof. Dr. Kahraman gerçekleştirdiği uygulamalar ve konusunda uzman kişilerle oluşturduğu uluslararası ortak çalışmalar sayesinde, tüp bebek alanında tüm yeni tekniklerin Türkiye’de uygulanmasında öncülük yapmıştır. Türkiye’de ilk embriyonik kök hücre dizileri AR&GE laboratuvarlarımızda elde edilmiş ve merkezimiz kök hücre dizilerinden fonksiyonel kalp kası hücresi, sinir, kıkırdak, kemik, damar ve insülin salgılayan pankreas hücreleri gibi değişik doku tiplerine farklılaştırmayı başarmıştır. Dr. Kahraman ve ekibi Türkiye’de ilk kez uyguladıkları mikroenjeksiyon yöntemi yanısıra cerrahi yollarla sperm elde etme tekniklerini, embriyo dondurma işlemlerini, embriyolarda preimplantasyon genetik tanıyı ve diğer birçok tekniği ilk kez uygulamış ve bu yöntemlerle onbinlerce bebeğin dünyaya gelmesini sağlamışlardır.

Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Derneği’nin Başkanlığını 2013 – 2015 yılları arasında yapmış olan Prof. Dr. Kahraman, birçok yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dernek ve topluluk üyesidir. Ayrıca yurtdışı prestijli birçok tıbbi derginin hakemlik görevini sürdürmektedir. Yerli ve yabancı dergilerde 200’den fazla bilimsel yayını, 300 civarında bilimsel sunumu, 23 kitap bölümü ve basılmış 2 kitabı mevcuttur. Dr. Kahraman halen American Society of Reproductive Medicine (ASRM) PGT özel ilgi grubu başkanıdır. Prof. Dr. Semra Kahraman bilgi birikimi ve deneyimini Memorial Hastanesi’nin dünya standartlarındaki teknolojik altyapısıyla birleştirerek, dünyadaki en iyi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezlerinden birinin kurulmasını sağlamıştır. Tedavi olmak için başvuran hastaların %17,5’i yurtdışından gelen yabancı çiftlerden oluşmaktadır.

Yüksek teknik donanıma sahip tüp bebek kliniği, embriyoloji, androloji, AR&GE laboratuvarları ve Genetik Tanı Merkezi’nden oluşan Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi, ülkemizde bu ünitelerin tümünün bir arada bulunduğu tek tüp bebek merkezi olarak üreme sağlığı alanında hizmet vermektedir. Merkezimiz aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak sertifikalandırılmış Tüp Bebek eğitimi veren ilk özel merkez olarak çok sayıda doktor, embriyolog ve biyoloğa tüp bebek uygulamaları alanında eğitim imkanı sağlamaktadır.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Laboratuvarı Türkiyenin ilk ISO-15189 deneyimli akredite laboratuvarıdır.

Kalite Politikamız için tıklayınız.

SAYFA BAŞINA DÖN