HAKKIMIZDA

Haberler

Anasayfa / Hakkımızda / Haberler

Preimplantasyon Genetik ve Kromozomal Bozukluklarının Blastomer ve Trofektoderm Biyopsi Yöntemi ile Tespiti

19 Ekim 2015

Merkezimizde sekizincisi gerçekleştirilen “Preimplantasyon Genetik ve Kromozomal Bozukluklarının Blastomer ve Trofektoderm Biyopsi Yöntemi ile Tespiti” konulu kurs başarı ile tamamlandı…

Bu ay içinde gerçekleşen “Preimplantasyon Genetik ve Kromozomal Bozuklukların Blastomer ve Trofektoderm Biyopsi ile Tanımlanması” konulu, uygulamalı Uluslararası Eğitim Programının 8.’si 7-9 Mayıs 2015 tarihlerinde PGDIS ve İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi’nin ortak katkılarıyla Merkezimizin Embriyoloji ve Genetik Laboratuvarlarında düzenlendi. 

 
 

Üç gün süren bu uluslararası eğitim programı için, Almanya, Bahreyn, Fransa, Hindistan, İran, Mısır, Pakistan ve Rusya’dan 18 embriyolog ve genetik uzmanı İstanbul Memorial Hastanesinde buluştular.

 

 

 

Uluslararası Preimplantasyon Genetik Tanı Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman, PGD Uluslararası Cemiyeti Bilimsel Direktörü Prof. Dr. Anver Kuliev, Trofektoderm biyopsinin dünyadaki ilk uygulayıcılarından biri olan Dr. Don Leigh, Genetik Laboratuvar sorumlusu Dr. Cumhur Ekmekçi ve Embriyoloji Laboratuvar sorumlusu Bio. Hakan Yelke’nin değerli katkılarıyla düzenlenen eğitim kursunda bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

 

Memorial Hastanesi Embriyoloji ve Genetik Laboratuvar’larında çalışan biyologlar bu alandaki son yenilikler ve çalışmalar hakkında teorik ve pratik eğitimleri kursiyerlerle paylaştılar. Sekizincisini düzenlediğimiz Uluslararası Eğitim Kursu, Türkiye’deki diğer birçok merkezde çalışan embriyologların ve genetik uzmanlarının biyopsi teknikleri ve preimplantasyon öncesi genetik tanı uygulamaları hakkındaki teorik ve pratik bilgi birikimlerinin artmasına ve yeni bilgilerin aktarılmasına yardımcı olmuştur.

 

 
     
 
     
     

 

 

SAYFA BAŞINA DÖN