HAKKIMIZDA

Ekibimiz

Anasayfa / Hakkımızda / Ekibimiz / Prof. Dr. Murad BAŞAR
Prof. Dr. Murad BAŞAR IVF Kliniği - Üroloji-Androloji

Ankara’da 1966 yılında doğan Dr. M. Murad Başar, tıp eğitimini 1983–1989 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. Uzmanlık eğitimini ise 1989–1993 yılları arasında Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Üroloji Kliniği’nde tamamladı. Burslu olarak gittiği İtalya’da 1994–1995 yılları arasında “Erkek Cinsel Fonksiyon Bozukluğu” ve “Penis Cerrahisi” konularında çalışmalarda bulundu. Türkiye’ye döndükten sonra Ankara Numune Hastanesi ve 1996–1999 yılları arasında Ankara Sevgi Hastanesi Tüp Bebek-Androloji Bölümü’nde çalıştı. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1999 yılında “Yardımcı Doçent” olarak çalışmaya başlayan Dr. Başar 2002 yılında Doçent, 2007 yılında ise Profesör kadrosuna atanmıştır. 2008 yılından itibaren HRS Kadın Doğum Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi’nde “Konsültan Ürolog” olarak çalışmıştır.

Dr. Başar’ın 80’i uluslararası olmak üzere 142 yayını, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 130 kongre tebliği, Geriatri ve Androloji alanında yazılmış 24 kitap bölümü bulunmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslar arası kongrelerde oturum başkanı, konuşmacı ve panelist olarak görev yapmıştır. Ulusal ve uluslar arası çeşitli dergilerde yayın kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Kırıkkale Üniversitesi Bilimsel Araştırma projeleri Birimi tarafından desteklenen 13 adet projede araştırma sorumlusu ve/veya proje araştırmacısı olarak yer almıştır. Halen daha TUBİTAK tarafından desteklenen bir projenin (Proje No:110S273) sorumluluğunu yürütmektedir.

Çalıştığı kurumlarda eğitim ile ilgili pek çok görev alan Dr. Başar; uzmanlık eğitimi sonrasında çalışma hayatı boyunca Video-Laparoskopi Temel Eğitimi Kursu, Genelkurmay Başkanlığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mikrocerrahi Kursu, Uygulamalı Ürolojik Laporoskopik Cerrahi Sempozyumu, The second Applied Urological Laposroscopic Surgery Course, Canlı Cerrahiler Eşliğinde Her Yönüyle Genitoüriner Protezler Kursu, Güncel Androloji Sempozyumu-Semen Analizi Kursu, Güncel Androloji Sempozyumu ve Pediyatrik Ürolitiyazis Kurs’larına da katılmıştır.

Türk Geriatri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Başar European Society for Impotence Research, European Association of Urology, International Society of Sexual and Impotence Research, Society of the Study of Male Reproduction, International Continance Society, Türk Üroloji Derneği, Ankara Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Kontinans Derneği ve Endoüroloji Derneği üyesidir. 2011 Ekim itibarı ile de Memorial Şişli Hastanesi Tüp bebek Merkezinde çalışmaya başlamıştır.

SAYFA BAŞINA DÖN